Staff Member

Staff Member

Staffs

Binod Sijapati

-Senior Consultant/Adviser

 Ujwal Adhikari

-Project Director

Rajaram Bartaula

– Researcher/Consultant/Political & Financial Expert

Chandni Singh Karki

-Researcher/Consultant/Management Expert

Souvidhya Khadka

-Researcher/Consultant/Development Expert

Swopnil K.C.

-Program Officer

Sabina Shrestha

-Program Officer

 Prabhat Baniya

-IT Officer

Anish Bhurtel

-Admin/Finance Officer

Ranjita Karki

-Program Associate 

Elish Shiwakoti

-Assistant 

 


Field Representative

Rajan khadka

– Kathmandu (Province-3)

Devi Baskota

– Morang (Province-1)

Baburam Bhandari

– Morang (Province-1)

Bimal Gautam

– Dang (Province-5)

Santosh Subedi

– Dang (Province-5)

Dip Bahadur Gharti

– Jajarkot (Province-6)

Rajendra Bikram Shah

– Jajarkot (Province-6)

    Girdhari Subedi    

 -Kaski (Province-4)

Kamal Shah

 -Janakpur (Province-2)

Pahilad Rana

 -Kanchanpur (Province-7)

  Mahendra Mehata

-Saptari (Province-2)

Subhendra Kumar Das

-Siraha (Province-2)

Ashish Mainali

-Jhapa (Province-1)

Yam Kumar Limbu

-Ilam (Province-1)

Gita Rai

-Okhaldhunga (Province-1)

Kabita Tamang

-Solukhumbu (Province-1)

Radhika Limbu

-Sunsari (Province-1)

Shyam Krishna Dahal

-Bhojpur (Province-1)

Ram Prasad Baskota

-Panchthar (Province-1)

Rajkumar Paswan

-Spatari (Province-2)

Manisha Pokharel

-Dhankuta (Province-1)

Mamta Raj

-Bara (Province-2)

Ashok Kumar

-Parsa (Province-2)

Ramesh Raya Yadav

-Rautahat (Province-2)

Indira Ghale

-Dhankuta (Province-1)

Rita Kumari Thapa

-Udayapur (Province-1)

 Pabitra Bhattarai 

-Gorkha (Province-4)

Lila Nath Gautam

-Sindhuli (Province-3)

Rupa Khadka

-Sindhupalchok (Province-3) 

Rajan Khadka

-Lalitpur (Province-3)

Swopnil K.C

-Lalitpur (Province-3)

Anil Kumar Sah

-Parsa (Province-2)

Ramu Pokharel

-Kapilbasti (Province-5)

Shree Krishna Thapa

-Kavre (Province-3)

Krishna P. Devkota

-Rasuwa (Province-3)

Prem Dahal

-Sindhuli (Province-3)

Kalpana Bishwokarma

-Kavre (Province-3)

Kalpana Sitaula

-Bhaktapur (Province-3)

Kumar Kadhikari

-Nuwakoti (Province-3)

Rita Dhungel

-Makwanpur (Province-3)

Shyam B. Barkari Magar

-Butwal (Province-5)

Santosh Adhikari

-Palpa (Province-5)

Laxmi Chaurasiya

-Kapilbastu (Province-5)

Gopi Ram Gayawali 

-Nawalparasi (Province-4)

Parbata Acharya

-Pyuthan (Province-5)

Bimal Gautam

-Dang (Province-5)

Matrika Pokharel

-Nawalparasi (Province-4)

Gajendra Sunar 

-Baglung (Province-4)

Nischal Karki

-Gorkha (Province-4)

Ashok B.K

-Argakhachi (Province-5)

Prem Singh Bhat

-Baitadi (Province-7)

Krishna Bahadur Hamal

-Mugu (Province-6)

Prakash Kumar Sharma

-Banke (Province-5)

Kamal Raj Khatri

-Jumla (Province-6)

Dipesh Rana 

-Salyan (Province-6)

Ekendra Bahadur Sodari

-Achham (Province-7)

Mangal Bahadur Sahi

-Kalikot (Province-6)

Rajendra Budha

-Surkhet (Province-6)

Chandra Prakash Lohiya

-Baitadi (Province-7)

Arjun Bahadur Budha Chhetri

-Kalikot (Province-6)

Rudra Prasad Khanal

-Kailali (Province-7)

Shyam Prasad Bhandari

-Surkhet (Province-6)

Dilmaya Pariyar

-Rukum (Province-6)

Lal Bahadur B.K

-Bajura (Province-7)

Sita Jhakri Magar

-Rolpa (Province-6)

Tek Bahadur Sarki

-Doti (Province-7)

Binod Bdr Thapa

-Bajhang (Province-7)

Menaka Pariyar

-Rukum (Province-6)